+38 (067) 348 56 35   +38 (050) 138 20 81  

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

_станция.PNG

Штукатурка для вирівнювання стін та стелі

Ні один ремонт чи фасадні роботи не можуть обійтися без попереднього вирівнювання поверхонь. Штукатурка стін по маяках дозволяє підготовити їх під подальші декоративні чи захисні шари, вирівняти стелі, зробити попереднє вирівнювання перед утепленням. Матеріал повинен бути пластичним, добре триматись за основу та відносно недорогим, адже при великих нерівностях поверхні витрати матеріалу можуть бути суттєвими. Технологія вирівнювання по маяках це найефективніший спосіб отримати рівну стіну, стелю чи відкоси. В такий спосіб можна добитися хорошого результату при мінімальних зусиллях. Для вирівнювання можуть застосовуватись такі штукатурні розчини:

-          Цементно-піщана штукатурка. Це суміш цементу та піску в об’ємній пропорції  1:4. Найпростіший, найдешевший та найменш вибагливий матеріал для штукатурних робіт. Не так давно такий спосіб був найпоширенішим на наших теренах. Компоненти можна легко дістати в будь-якому будівельному магазині, також можна придбати вже готову цементну штукатурку, розфасовану в паперові мішки з додаванням різних модифікаторів. Такі добавки покращують пластичність (різного роду пластифікатори) та зменшують водопоглинання (гідрофобізатори). Часто для покращення пластичності в розчин додають гашене вапно. Тоді така штукатурка вже буде називатись цементно-вапняною.

-          Гіпсова штукатурка. Великої популярності здобуває штукатурка на гіпсовій основі. Її все більше використовують  замість цементно-піщаної через кращу пластичність та легкість в роботі. Гіпсова штукатурка краще підходить для машинного нанесення, саме тому машинна штукатурка і стала асоціюватися з даним продуктом. Гіпсова штукатурка добре піддається затиранню, що дозволяє отримати досить рівну поверхню, але все ж таки, для досягнення задовільної гладкості спеціалісти рекомендують додаткове вирівнювання фінішною шпаклівкою. В перерахунку на об’ємний вихід гіпсова штукатурка буде дорожчою чим цементно-піщана, але при механізованому нанесенні вартість квадратного метру з роботою буде не такою високою.

-          Вапняна штукатурка. З давніх часів вапно використовували для оздоблення стін будинку. Суміш вапна з піском називають вапняною штукатуркою чи як її ще називають – штук. Матеріал не тільки відрізняється своєю екологічністю, а й має бактерицидні властивості. Така штукатурка буде перешкоджати розмноженню різноманітних бактерій на поверхні. Особливо це актуально для приміщень з підвищеною вологістю. Та все ж для ванної кімнати чи санвузла краще використовувати НЕ гіпсові чи вапняні штукатурні розчини, а матеріали на основі цементу через меншу їхню водопоглинальну здатність.

-          Тепла штукатурка. Особливий клас штукатурки, який отримав свою назву через свої теплоізоляційні властивості. В’яжучим матеріалом  для теплої штуатурки  може бути цемент чи вапно через свою міцність. А от наповнювачі, які перетворюють звичайний штукатурний розчин на утеплювач, обов’язково повинні мати низьку об’ємну вагу. Найкращу ефективність показали перліт, вермікуліт, піноскло чи пінопластова крихта. Сама тепла штукатурка є дуже легкою та добре підходить для вирівнювання великих перепадів поверхні.

-          Глиняна штукатурка. Той хто хоче зробити своє житло насправді екологічним та насолоджуватись атмосферою давнини, чудовим варіантом для вирівнювання стін буде глиняна штукатурка. Цей матеріал використовували з давніх часів, але на сьогодні не настільки поширений.

Технологія нанесення.

Хоча для вирівнювання поверхні можуть використовуватися різні штукатурні розчини, технологія нанесення буде в загальному однаковою. Краще всього це зробити за допомогою маяків - направляючі по яких правилом рівняють поверхню.

маяки

Першим етапом буде підготовка основи для нанесення штукатурного розчину. Поверхня має бути міцною, очищена від пилу чи фарби. Гладкі бетонні поверхні додатково обробляються бетоноконтактом.

Далі поверхня ґрунтується. Робиться це для того щоб зменшити водопоглинання основи. Якщо не прогрунтувати поверхню стін чи стелі перед початком робіт, волога з розчинової суміші буде передчасно виходити і штукатурка буде тріскатись. Особливо це стосується сильнопоглинаючих основ з газосилікатного блоку, піноблоку, керамічного поризованого блоку і т.п., тут потрібно використовувати глибокопроникні грунтівки. При роботі з цементними розчинами допускається просто зволожити поверхню. Для роботи з штукатурними розчинами, що мають низьку міцність на відрив, виконують адгезійну підготовку у вигляді набризку - Bauwer Basis.

Встановлення маяків чи не найважливіший етап. Робиться це за допомогою рівня та натягнутої нитки. Маяки потрібно встановлювати на той же матеріал, що використовується  для вирівнювання. Особливу увагу потрібно звертати на кути приміщення, які мають вийти прямими. В одній площині мають бути поверхні по обидві сторони дверей чи вікон. Цей етап є найвідповідальнішим та вимагає від виконавця високої кваліфікації.

Вирывнювання площини

Після встановлення маяків весь об’єм заповнюється розчиновою сумішшю. Штукатурка накидається різкими рухами на стіну чи стелю за допомогою ковша чи кельми. Плавними рухами правилом вирівнюємо поверхню. В залежності від необхідної товщини штукатурки, визначається необхідна кількість разів нанесення розчину на поверхню. Товщину можна визначити після того як будуть встановлені маяки.  Важкими розчинами як цементно-піщані суміші можна заповнити до 2см товщини шару. Легкими теплоізоляційними розчинами можна заповнити одразу до 4см товщини шару.

Правило

Після вирівнювання штукатурка має висохнути, маяки демонтують, а поверхня додатково вирівнюється шпаклювальними масами.

 

Консультація технічного спеціаліста + 38 (067) 824 63 60
НВП "Укрвермікуліт" Copyright © 2017. Всі права захищені