+38 (067) 348 56 35   +38 (050) 138 20 81  

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Технічні рiшення
Система утеплення Bauwer для вирішення різних задач.

Дивитись

ЩО ТАКЕ Bauwer?

Bauwer - це система утеплення, створена для термомодернізації будівельних конструкцій. Теплоізоляційні матеріали Bauwer в системі утеплення виготовлені на основі екологічно чистих мінералів вермікуліту та перліту.

Дізнатись

ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ?

Монтаж системи виконується штукатурним способом та без застосування додаткових кріплень або клею. Густина розчинів, що застосовують в системі, від 200 до 450 кг/м³ відносить матеріали Bauwer до сегменту надлегких будівельних сумішей.

Дізнатись

ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЯ СТІН ТА ВІДКОСІВ

Зовнішнє утеплення

Зовнішнє утеплення

Внутрішнє утеплення

Внутрішнє утеплення

Утеплення зовнішніх відкосів

Утеплення зовнішніх відкосів

При виконані термомодернізації будівель, однією з найважливіших складових є утеплення стін. Втрати тепла через стінову конструкцію можуть сягати 40% від загальних по будинку. Термомодернізація за допомогою системи теплоізоляції Bauwer чудово підходить для фасадних робіт, для внутрішнього доутеплення приміщень та є найтехнологічнішим вирішенням питання утеплення відкосів.

ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЯ ПЕРЕКРИТТЯ ТА ПОКРІВЕЛЬ

Утеплення дерев'яної стелі

Утеплення дерев'яної стелі

Утеплення бетонного перекриття

Утеплення бетонного перекриття

Утеплення дерев'яного даху

Утеплення дерев'яного даху

Як відомо, вузли перекриттів та покрівель мають мати високі значення теплоопору, які регламентуються в ДБН В.2.6-31:2016. Насамперед, через те, що теплові потоки в будинку завжди направлені вгору та мають зупинятися добре утепленим перекриттям чи покрівлею. Технологічно виконувати таке утеплення теплоізоляційною засипкою з вермікуліту чи перліту або ж влаштовувати монолітний теплоізоляційний шар продуктами Bauwer.

ТЕПОЛОІЗОЛЯЦІЯ ПІДЛОГИ

Утеплююча стяжка і водяний підігрів підлоги

Утеплююча стяжка і водяний підігрів підлоги

Утеплююча стяжка по грунту та електричний підігрів підлоги

Утеплююча стяжка по грунту та електричний підігрів підлоги

Для утеплення підлоги в лінійці Bauwer представлена теплоізоляційна суміш Bauwer Step. Головною перевагою матеріалу є його багатофункціональність. Bauwer Step - це утеплення та вирівнювання підлоги монолітним шаром одночасно. Також полегшена перлітоцементна суміш Step мінімізує навантаження на перекриття, що робить її незамінною при утепленні підлог по дерев’яному перекриттю.

БЕТОННІ ТА МЕТАЛЕВІ ЕЛЕМЕНТИ КОНСТРУКЦІЙ

Матеріали Bauwer, як будь-які інші теплоізоляційні матеріали, мають низьку щільність — від 220 до 650 кг/м³. У бетонів і металів щільність суттєво вища: бетони — понад 1800 кг/м³, алюміній — 2700 кг/м³, сталь — 8000 кг/м³. На поверхні з високою щільністю важко приклеїти інші матеріали, окрім того, різниця в густині обумовлює різні коефіцієнти термічного розширення окремих елементів конструкції. Негативним наслідком цих явищ може стати відшарування матеріалів утеплення від поверхонь, що утеплюються. Для покращення механічних характеристик вузлів із бетонними і металевими елементами застосовують кварцову ґрунтовку для бетонних поверхонь, наприклад, Ceresit CT-19 Бетонконтакт. Ґрунтовка наноситься перед монтажем набризку Bauwer Basis на всі бетонні та металеві елементи конструкції, що утеплюється.

БАГАТОШАРОВЕ НАНЕСЕННЯ

Максимальна товщина ізоляції Bauwer для нанесення за один підхід вказана на кожній упаковці продукції. У випадку, коли загальна товщина утеплення має бути більшою, теплоізоляція накидається в декілька етапів. Перед нанесенням кожного наступного шару ізоляції потрібно змочувати водою поверхню попереднього. Час між нанесеннями має бути не меншим, ніж 4 години. Матеріали Bauwer треба наносити таким чином, щоб ізоляція створювала суцільне покриття без пустот і щілин. Необхідно уникати зсувів або відривів теплоізоляції від поверхонь під час нанесення. Теплоізоляція, що сповзає донизу або відривається від основи, повинна бути демонтована і замінена на свіжу. Потрібно вирівнювати тільки останній шар ізоляції, пам’ятаючи, що розчини тримаються міцніше за нерівні поверхні. Заборонено вирівнювати або загладжувати кожен окремий теплоізоляційний прошарок.

ПІДГОТОВКА ВУЗЛІВ З ПІНОПОЛІСТИРОЛОМ

Армопояс, перемички, виступаючі колони та інші бетонні конструкції, які виступають на поверхню утеплення, мають низьку паропроникність і можуть бути ізольовані плитами з екструдованого пінополістиролу. Для подальшого нанесення матеріалів Bauwer такі вузли необхідно зміцнити. Спочатку перевіряється міцність приклеювання пінополістиролу і, за необхідності, додаються спеціальні дюбелі-парасольки. Потім пінополістирол ретельно ґрунтується кілька разів і покривається шаром клею для армування пінополістирола з лугостійкою склосіткою. Армуючий шар накладають з напусками по 100-150 мм на стіни будівлі. Міцна армована поверхня змочується водою та на неї наноситься набризк Bauwer Basis. Далі утеплення по системі Bauwer.

ІЗОЛЯЦІЯ ФУНДАМЕНТІВ

Зволоження від снігу та води нижньої частини будівельних конструкцій негативно впливає на характеристики теплоізоляції. Тому монтаж матеріалів Bauwer потрібно проводити вище рівня відмостки на 350-400 мм. Нижче цього рівня треба приклеїти і закріпити дюбелями плити з екструдованого пінополістиролу. Потім вони ретельно ґрунтуються і змащуються шаром клею для армування пінополістирола. Утеплення Bauwer і пінополістирол потрібно з’єднати лугостійкою склосіткою з напуском не менше 200-250 мм.

УЛАШТУВАННЯ КУТІВ ТА УКОСІВ

Під час улаштування кутів та укосів розчини Bauwer потрібно наносити на обидві сторони кута одночасно. Ізоляція має покривати одразу дві будівельні площини: від останнього маяка перед кутом до першого маяка після кута. Спосіб нанесення з дошкою, що кріпиться на одну із сторін і допомагає монтувати кут у два етапи, застосовувати заборонено. Після нанесення на кут теплоізоляції потрібно вирівняти площини кутів правилом і кутовим шпателем. Треба звернути увагу на напрямок руху інструментів — вирівнювання можна проводити тільки в одну сторону — у сторону притискання матеріалу до стіни! Наприклад, якщо треба вирівняти площину праворуч від кута, то рухи правилом необхідно виконувати тільки зліва направо і вгору: таким чином ізоляція лівої площини притискається до стіни. Якщо вирівнювати ліву від кута сторону, то тільки справа наліво і вгору: притискається теплоізоляція правої частини кута. У випадку хаотичних рухів можливий відрив матеріалів від стіни, що, у свою чергу, може призвести до зменшення сили зчеплення ізоляції з основою. Теплоізоляцію, яка сповзає донизу або відірвана і притиснута на попереднє місце, потрібно демонтувати і замінити на свіжу.

МОНТАЖ ПВХ КУТНИКІВ І КРАПЕЛЬНИКІВ

Кути будівлі та укоси віконних і дверних отворів слід захистити від сколів ПВХ кутами з сіткою. Вони монтуються за допомогою шпаклівки Bauwer перед накладанням фасадної склосітки. Забороняється використання стальних чи алюмінієвих кутників. На нижньому горизонтальному куті монтується кутник з крапельником для відводу води, яка стікає по фасаду. Для цього на поверхні сухої теплоізоляції необхідно позначити нижню горизонтальну межу за допомогою лазерного або водяного рівнів. Потім звичайними ріжучими інструментами відрізати донизу зайву ізоляцію. Сітку крапельника треба прикріпити шпаклівкою Bauwer S770 на поверхні ізоляції.

ІНЖЕНЕРНІ КОМУНІКАЦІЇ, ГАЗОВІ ТРУБИ

Інженерні комунікації, які будуть покриті теплоізоляційними матеріалами, готуються до монтажу ізоляції окремо. Для цього перед нанесенням набризку Bauwer Basis треба поґрунтувати поверхні інженерних комунікацій кварцовою ґрунтовкою Ceresit CT 19 Бетонконтакт. Потім нанести на ґрунтовку клей для армування з лугостійкою склосіткою. Напуски на поверхню стіни — 100-150 мм. Міцна армована поверхня зволожується водою та на неї наноситься набризк Bauwer Basis. Далі утеплення по системі Bauwer. Газові труби на стінах будівлі заборонено ховати або закривати будь-якими матеріалами. Щоб уникнути негативних наслідків, рекомендовано застосувати екструдований пінополістирол між стіною і трубами. Треба відтягнути трубу від стіни та по всій довжині наклеїти полосу з екструдованого пінополістиролу шириною у 150-200 мм. Товщина полоси повинна бути максимальною з можливих. Поверхня пінополістирола армується клеєм з сіткою. Ізоляція Bauwer наноситься біля газової труби, утворюючи штроби для труб. На кути штроби потрібно встановити ПВХ кутники з сіткою за допомогою шпаклівки Bauwer. Площина стіни вирівнюється та армується за системою Bauwer.

НЕМІЦНІ ТА ПОШКОДЖЕНІ ДІЛЯНКИ БУДІВЕЛЬНИХ КОНСТРУКЦІЙ

Монтувати теплоізоляційні матеріали Bauwer на неміцні або пошкоджені ділянки будівельних конструкцій заборонено. Перед утепленням такі ділянки потрібно відремонтувати. За умови, якщо ремонт не можливий, їх треба підсилити сіткою та клеєм для армування, наприклад, Kreizel 220 (клей для плит з пінополістиролу). Армуючий шар накладають з напусками по 100-150 мм на міцні стіни будівлі. Армована поверхня зволожується водою та на неї наноситься Bauwer Basis. Далі утеплення по системі Bauwer.

МОНТАЖ ІЗОЛЯЦІЇ BAUWER НА СТЕЛЮ

Нанесення утеплення на стелю виконується у звичайній послідовності системи утеплення Bauwer із врахуванням кількох особливостей:

1. Поверхню стелі обов’язково треба обробити кварцовою ґрунтовкою, наприклад, Ceresit CT-19 Бетонконтакт для бетонних основ.

2. Набризк Bauwer Basis нанести на 100% поверхні стелі.

3. Висота нерівностей набризку може досягати 50% від товщини утеплення на стелі.

4. Застосовувати ізоляцію Bauwer з підвищеною силою зчеплення з основою, наприклад, Bauwer Standard, Optima або Light.

5. Уникати зсувів або відривів теплоізоляції від стелі під час нанесення. Теплоізоляцію, яка сповзає донизу або відривається, потрібно демонтувати і замінити на свіжу.

УТЕПЛЕННЯ ДЕРЕВ’ЯНИХ ПОВЕРХОНЬ

До процесу утеплення дерев’яних і щитових будинків потрібно перевірити міцність основи для монтажу теплоізоляції. Неміцні поверхні треба підсилити, неякісно змонтовані елементи додатково закріпити на каркасі. Поверхні дерев’яних стін слід обробити ґрунтовкою з кварцовим наповнювачем, наприклад, КREISEL 330 Putzgrund. Після висихання необхідно нанести набризк Bauwer Basis і закріпити цвяхами сітку-рабицю по всій площині фасаду. Ізоляцію Bauwer треба накидати безпосередньо через сітку. При нанесенні варто звернути особливу увагу на укладання першого шару теплоізоляції. Він повинен покрити поверхню суцільним шаром без щілин та пустот і міцно триматися за набризк Bauwer Basis, що нанесений на дерев’яну стіну. Чарунки металевої сітки-рабиці створюють тільки додатковий спосіб кріплення теплоізоляції. Наступні шари ізоляції виконуються за стандартною технологією системи утеплення Bauwer.

ОПОРЯДЖЕННЯ НЕПРЯМИХ СТІНОВИХ КОНСТРУКЦІЙ

У сучасному будівництві доволі часто трапляються архітектурні рішення, у яких конструкціям стін надають круглих або напівкруглих форм. Матеріали Bauwer ідеально підходять для утеплення фасадів округлих форм. Вагома перевага полягає в тому, що форма теплоізоляції може одночасно формуватися як у горизонтальному, так і вертикальному напрямках. Маяками для вирівнювання поверхні виступають гнучкі поліпропіленові трубки. Вони кріпляться дюбелями з саморізами до поверхні в горизонтальній площині. Вертикальна площина формується за допомогою лекала, яке повторює форму необхідного фасаду. Попередньо треба виготовити відповідне лекало з фанери або іншого зручного для обробки матеріалу. Кінцева форма фасаду навіть може бути виправлена, якщо матеріали стіни не дозволяли якісно вимурувати округлі форми будівельної конструкції.

ВИГОТОВЛЕННЯ ДЕКОРАТИВНИХ ЕЛЕМЕНТІВ

Керамічні блоки, газоблоки та інші енергоефективні матеріали пропускають через свою структуру повітряну вологу. У такий спосіб конструкція зовнішніх стін залишається сухою, а показники теплоізоляції не погіршуються. Якщо фасад будівлі прикрашений декоративними елементами, то вони також повинні мати високі показники паропроникності. Матеріали Bauwer дозволяють виготовити декоративні елементи, які пропускають повітряну вологу безпосередньо на стінах будинків. Спочатку треба утеплити будівлю та закрити ізоляцію шпаклівкою Bauwer зі склосіткою. Потім слід накреслити на поверхні стін форми декоративних елементів і покрити поверхню під майбутніми декорами паропроникним кварцовим праймером, наприклад, КREISEL 330 Putzgrund. Після цього потрібно встановити маяки на глибину декоративних елементів. Зручним матеріалом для маяків є гіпсокартонний металевий профіль CD, що добре тримає свою геометричну форму.

Наступні дії виконуються за системою утеплення Bauwer:

1. Нанести набризк Bauwer Basis на площини декоративних елементів.

2. Заповнити форми декорів паропроникним матеріалом утеплювача, наприклад, Bauwer Standard, Optima або Light.

3. Після демонтажу маяків приклеїти ПВХ кутники із сіткою на зовнішні кути декоративних елементів.

4. Поверхні декорів покрити шпаклівкою Bauwer зі скло сіткою.

5. Покрити шпаклівку декоративним паропроникним матеріалом, за необхідності пофарбувати його паропроникною фасадною фарбою.
Консультація технічного спеціаліста + 38 (067) 824 63 60
НВП "Укрвермікуліт" Copyright © 2017. Всі права захищені